Mindful eating - droga do dobrych relacji z żywieniem

Mindful eating - droga do dobrych relacji z żywieniem

MINDFUL EATING - czyli świadomowe jedzenie z FIT PROJECT

cateringiem dietetycznym..

Czyli nic innego jak filozofia świadomego jedzenia. Wywodzi się ona z nurtu mindfulness, który promuje szczególny rodzaj uwagi: refleksyjnej i skoncentrowanej na teraźniejszości. Istotne jest uważne przeżywanie bodźców docierających do nas z zewnątrz jak i naszego wnętrza.

 

MINDFUL EATING... i głowne zasady, które musisz zapamiętać:

1. Naucz się odróżniać głód fizjologiczny od głodu z nudów lub stresu

2. Nie jedz, gdy nie czujesz głodu

3. Pamiętaj,że jesz dla zdrowia, nie tylko dla satysfkacji

4. Odłóż telefon, wyłącz telewizor, albo muzykę

5. Jedz powoli

6. Doceń smak i zapach

7. Nie wiąż jedzenia z emocjami, nie zapychaj się ze stresu

Stosując Mindful Eating możesz nie tylko uregulować ilość przyjmowanych kalorii, ale i zadbać o swoją psychikę o ile utrzymasz regularność. Rozpoczynając medytację z mindfulness pierwsze sesje często praktykowane są z jedzeniem, ponieważ to właśnie jedzenie dostarcza nam dłużej ilości bodźców, które na co dzień ignorujemy.

Wiemy, że podstawowe założenia obejmują słuchanie wewnętrznych sygnałów ciała (głodu i sytości), który jest w pewien sposób opóźniony. (sugeruje się, że po 20 minutach mózg odbiera sygnał związny z sytością).

Podstawowe zasady:smiley

Prędkość spożycia pokarmu

redukcja spożywanych kalorii w przypadku wolniejszej konsumpcji

Świadomość głodu i sytości

Czy ja na pewno jestem głodny? Czy może to tylko moja zachcianka?

Wielkość porcji

Zmniejszenie porcji przy zastosowaniu mniejszych naczyń

Redukcja rozpraszaczy

Oglądanie telewizji sprzyja np.zajadaniu wysokolarocznych smaczków

Smakowanie jedzenia

Celebruj posiłek w spokoju i ciesz się jego smakiem

 


 

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma P. H.U "JANOTA" KRZYSZTOF JANOTA z siedzibą w 43-426 Ogrodzona, ul. Centralna 17. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
 
DZIAŁAMY NA TERENIE MIAST: GLIWICE KATOWICE ZABRZE
pozycjonowanie stron bielsko