Kuchnia chińska - inna niż wszystkie

Kuchnia chińska - inna niż wszystkie

Jesteśmy cateringiem na całym Śląsku! _fitproject powstał z pasji do gotowania i zdrowej diety! Lista miast dostępna na stronie..

Dzień dobry!smiley Dzisiaj będzie trochę o kuchni chińskiej. Z racji tego, że w tamtym tygodniu zrobiliśmy ankietę i zdecydowaliście, że w środę chcecie mieć dania z kuchni chinskiej to fajnie byłoby coś na jej temat powiedzieć, prawda? wink Na szczęście mamy teraz ogrom możliwości dotarcia do bogatych skłaników i dania chińskie możemy zrobić sami! Catering dietetyczny Fit Project jest otwarty na wszystkie możliwości, sami jesteśmy ciekawi smaków i tego co natura może nam dać. Tym też chcemy podzielić się z Wami. Doznania kulinarne są bardzo ważne, szczególnie w cateringu dietetycznym, który nie może być nudny i monotonny.

Co więcej ciekawego w tej kuchni chińskiej?wink Kuchnia Państwa Środka kojarzy nam się z mnogościa nietypowych smaków i w zależności od regionu dania mogą  się róźnić pod względem używanych składników, przypraw i sposobie przyrządzenia. Można zatem wyróżnić cztery różne tradycje  kuchni chinskiej: pekińska, kantońską, szanghajską oraz syczuańską.

... przede wszystkim chińskie jedzenie jest bardzo arotmatyczne i zupełnie inne od pozostałych rejonów świata!

Charakterysztyczne przyprawy dla tej kuchni to imbir, pieprz syczuański, ocet ryżowy, sos ostrygowy, sojowy i hoisin.

W połączeniu z warzywami, które dodawane są do niemal każdej potrawy (z tego też słynie kuchnia chińska) oraz mięsem wieprzowym i wołowym daje korzenny posmak.

Jakie zatem sa najbardziej popularne dania kuchni chińskiej?smiley

Kurczak kongbao, pokrojony w kostkę z orzeszkami ziemnymi i ostrymi przyprawami.

Pierożki wonton, (dzisiaj w naszym cateringu) gotowane na parze albo smażone z nadzieniem warzywno mięsnym (wołowina, wieprzowina)

Zdrowy makaron ryżowy Guilin, to przekąska na bazie mkaronu ryżowego podawana do śniadania, obiadu i kolacji. Makaron ryżowy jest gietki, ale mocny i aromatyczny. Podawany najczęściej z sosem sojowym, orzeszkami ziemnymi, posiekaną szalotką i różnymi rodzajami mięsa.

Chcielibyście za jakiś czas znowu kuchnie chinską w swoim planie dnia?smileymail

Jak widać, catering dietetyczny wcale nie musi być nudny!

 

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma P. H.U "JANOTA" KRZYSZTOF JANOTA z siedzibą w 43-426 Ogrodzona, ul. Centralna 17. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
 
DZIAŁAMY NA TERENIE MIAST: GLIWICE KATOWICE ZABRZE
pozycjonowanie stron bielsko